107,6 FM

Lubin. Były ksiądz Marek C. skazany za pedofilię

Sąd w Lubinie skazał byłego już księdza na pół roku więzienia.

W czwartek 13 czerwca w Sądzie Rejonowym w Lubinie zakończył się proces Marka C., byłego salezjanina, który był oskarżony o molestowanie seksualne 13-latki. Miało do tego dochodzić podczas jego pracy na parafii w Raszówce pod Lubinem, a także, po przeniesieniu, w Białej koło Częstochowy oraz na wycieczce do Czech i Chorwacji.

- Sąd wymierza mu karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz karę dwóch lat ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym - brzmiał wyrok odczytany przez sędzię Magdalenę Bielecką.

Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na mniej niż 100 m oraz kontaktowania się z poszkodowaną przez 3 lata. Przez dwa lata będzie musiał pracować społecznie każdego miesiąca po 20 godzin. Poniesie także koszty postępowania sądowego. Sąd zakazał mu dożywotnio jakiejkolwiek pracy związanej z wychowywaniem bądź edukacją religijną małoletnich, a także opieką nad nimi.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy i prokurator nie wykluczają możliwości złożenia apelacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Jan
  02.12.2019 17:43
  https://wroclaw.tvp.pl/45515716/ksiadz-nieslusznie-skazany-za-molestowanie-13letniej-dziewczynki
  doceń 1
 • JaA
  05.12.2019 19:25
  Został wydalony ze stanu kapłańskiego. Przywrócą go teraz, czy jak?
  doceń 0
 • Zip
  13.12.2019 10:58
  Dobro zwycięża i powraca ,zawsze czynił dobro ,a ludzie którzy z nim przebywali wiedzieli że jest niewinny.
  doceń 2
 • Anna
  24.12.2019 13:37
  Został uniewinniony. Powinien teraz rozliczyc w Sadzie pomawiajacych i znieslawiajacych.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama