107,6 FM

Lubin. Były ksiądz Marek C. skazany za pedofilię

Sąd w Lubinie skazał byłego już księdza na pół roku więzienia.

W czwartek 13 czerwca w Sądzie Rejonowym w Lubinie zakończył się proces Marka C., byłego salezjanina, który był oskarżony o molestowanie seksualne 13-latki. Miało do tego dochodzić podczas jego pracy na parafii w Raszówce pod Lubinem, a także, po przeniesieniu, w Białej koło Częstochowy oraz na wycieczce do Czech i Chorwacji.

- Sąd wymierza mu karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności oraz karę dwóch lat ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym - brzmiał wyrok odczytany przez sędzię Magdalenę Bielecką.

Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na mniej niż 100 m oraz kontaktowania się z poszkodowaną przez 3 lata. Przez dwa lata będzie musiał pracować społecznie każdego miesiąca po 20 godzin. Poniesie także koszty postępowania sądowego. Sąd zakazał mu dożywotnio jakiejkolwiek pracy związanej z wychowywaniem bądź edukacją religijną małoletnich, a także opieką nad nimi.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy i prokurator nie wykluczają możliwości złożenia apelacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • JurekGx
  13.06.2019 21:41
  Orientacja homoseksualna jest zapewne wstępem do pedofilii skierowanej do dzieci płci męskiej. A młodzi chłopcy to zdecydowana większość ofiar pedofilów, którzy trafili się wśród księży.
 • Zip
  24.06.2019 21:52
  Znam tego księdza posługiwał na naszej parafii i w to nie wierzę moje dzieci też z nim wyjeżdżały dziś mają po25 28 lat,jest to ksiądz który na pewno nie zrobił by takiego czegoś ,tyle dzieci i młodzieży lgneło do niego nasza parafia tętniła życiem ,ilu ministrantów mażyło aby błogosławił ich na nowej drodze życia udzielał ślubu ,myślę że zostanie uniewinniony ,łatwo kogoś posądzić i zniszczyć życie Myślę że ktoś wykożystał jego dobroć.
  doceń 5
 • nn
  26.06.2019 15:42
  nie wierzę . to był dobry ksiądz.
 • Zip
  11.07.2019 14:08
  Uważam że ktoś wrabia tego księdza ,bo jeśli ktoś mi zrobi krzywdę to unikam go ,a tu jeszcze jeździ na wycieczki
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama