107,6 FM

Ponad 1300 ubogich zasiadło przy stole w alei prowadzącej do Watykanu

Ponad 1 300 ubogich zasiadło w sobotę przy bardzo długim stole ustawionym w alei prowadzącej do Watykanu. Dobroczynny posiłek to inicjatywa 37 włoskich i międzynarodowych organizacji pomocowych.

Spotkanie przy stole długości 270 metrów na via della Conciliazione, w pobliżu placu Świętego Piotra odbyło się pod hasłami: "Włoska biesiada bez murów" i "Nie dla rasizmu i wykluczenia". Dania podawało tysiąc wolontariuszy.

Podobne inicjatywy dobroczynne zorganizowano w 25 włoskich miastach i miejscowościach. Do stołów zaproszono także imigrantów.

"Akcja ta zrodziła się z konieczności przypomnienia też o tym, że nasz kraj jest ziemią migracji" - powiedział jeden z jej inicjatorów, prezes stowarzyszenia Wolontariusze Świata Gianfranco Cattai.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama