107,6 FM

Zamieszki w Hongkongu: Biskup rozpłakał się w czasie kazania

Biskup pomocniczy w Hongkongu Joseph Ha Chi-shing nie mógł powstrzymać łez głosząc kazanie podczas Mszy św. dla grupy młodych katolików. Przyznał, że tak go wzruszył liczny udział ludzi młodych w trwających demonstracjach w kraju.

Protestują oni przeciwko projektowi zmian prawnych, które pozwoliłyby władzom na ekstradycję podejrzanych do Chińskiej Republiki Ludowej na wniosek komunistycznych władz.

„Przecież oni chcą tylko wyrazić swoje żądania. Dlaczego zasługują na przemoc? - pytał retorycznie bp Ha. - Nie mogę zrozumieć, dlaczego Hongkong stał się dziś taki. My po prostu chcemy żyć jak ludzie wolni”.

Diecezja Hongkong opublikowała co najmniej trzy oświadczenia, w których apeluje do rządu i przedstawicieli życia społecznego o powściągliwość oraz o poszukiwanie pokojowej, racjonalnej drogi rozwiązania istniejącego dylematu. Jednocześnie wezwała wiernych do modlitw za miasto.

Podczas protestów politycznych w Hongkongu przed kilkoma dniami na ulicach dzielnicy rządowej policja użyła wobec demonstrantów gazu łzawiącego, pieprzowego i gumowych nabojów. W demonstracji w niedzielę 9 czerwca uczestniczyło ponad milion osób. Ponad 70 osób zostało rannych. Planowane są następne protesty. Akcja przemocy ze strony policji spotkała się z szeroką krytyką.

 

« 1 »
  • kweo
    15.06.2019 23:21
    Kiedy nie tak dawno katolików chińskich oddawano w ręce władz komunistycznych na mocy porozumienia ChRL-Watykan, protestował tylko emerytowany kardynał Zen. Oni nie mieli szans na protest, ani też nikt inny spośród możnych tego świata nie ujął się za nimi.
    doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama