107,6 FM

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Dostał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem – oświadczył szef MS. Według nieoficjalnych informacji PAP, mężczyzna pochodzi z okolic miejscowości Mrowiny (Dolnośląskie), gdzie mieszkała dziewczynka. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-latki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie 6 km od Mrowin, były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Zbrodnia miała podłoże seksualne. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

– Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Mężczyzna, podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko – poinformował Ziobro.

Jak podkreślił, „każdy, kto w tak bezwzględny sposób krzywdzi dzieci, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami”. – W ściganiu tak bezwzględnych przestępców zawsze będziemy działać z największą determinacją. To obowiązek całego państwa, które pokazało w tej sprawie, że działa skutecznie – zaznaczył Ziobro.

Podziękował też policjantom i prokuratorom „za ich nadzwyczajne zaangażowanie i profesjonalizm”. – Mój zastępca prokurator Krzysztof Sierak, który na bieżąco nadzoruje to śledztwo, podkreślał w rozmowie ze mną zwłaszcza olbrzymie zasługi policjantów. Dziękuję im za to. Mam olbrzymi szacunek dla ich poświęcenia. Dziękuję też wszystkim Polakom, którzy starali się pomóc, przekazując organom ścigania cenne informacje – oświadczył szef MS.

Ziobro ocenił, iż „to najlepszy dowód, że w tragicznych chwilach i państwo, i jego funkcjonariusze, i obywatele potrafią stanąć na wysokości zadania”. – Oby takich tragicznych chwil było jak najmniej. Proszę o modlitwę za śp. Kristinę – dodał minister sprawiedliwości.

Dziewczynka w czwartek około godz. 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 m od miejsca, w którym mieszkała.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Antoni Kupiec
  16.06.2019 20:13
  Minister sprawiedliwości tylko w republikach bananowych wtrąca się do śledztwa i by uzyskać poparcie elektoratu ogłasza wyniki śledztwa jeszcze przed ich zakończeniem. Może cały aparat śledczy zlikwidować pan Ziobro wszystko umie wyjaśnić.
 • Mariusz
  17.06.2019 08:21
  Wybory się zbliżają.
  doceń 1
 • AWIK
  17.06.2019 10:23
  Kiedy się wtrącił do śledztwa? Podziękował za zaangażowanie. To co miał zrobić? Polecieć na Maderę?
  doceń 6
 • gość
  18.06.2019 01:28
  Minister już zapowiedział, że sprawca dostanie dożywocie bez prawa do warunkowego zwolnienia. Zobaczymy, co na to sąd.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama