107,6 FM

ONI mogą być fałszywymi prorokami

Każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Mt 7,17

Mt 7, 15-20

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.

Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. A więc: poznacie ich po ich owocach».

Każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Mt 7,17

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Andrzej Macura
Gość Niedzielny

Tak, to oni. ONI mogą być fałszywymi prorokami albo wilkami w owczej skórze. Na to, jakie ONI wydają owoce, powinniśmy patrzyć. To niewątpliwie ważne wskazanie Jezusa, pomagające i dziś w gąszczu różnorakich proroków i wieszczów zobaczyć, kto jest człowiekiem naprawdę Bożym, a kto tylko przebierańcem. Warto jednak to dzisiejsze wskazanie Jezusa odnieść też do siebie. Jakie ja przynoszę owoce? Co wnoszę w życie mojej rodziny, wspólnoty sąsiedzkiej, w miejscu pracy? Co wnoszę w to, czym żyją ludzie w mediach społecznościowych? Sprawiedliwość, radość, pokój czy posądzenia, złość i gorycz swojej żółci? Kim ja jestem? Prawdziwie Bożym człowiekiem czy wilkiem w stadzie? To ważne. Bo każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień – ostrzega dziś Jezus.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Orchidea 1011
  26.06.2019 08:06
  Dużo mamy tych "fałszywych proroków".
  doceń 0
 • Teresa
  26.06.2019 10:38
  Oj namnożyło się nam fałszywych proroków, kąkol przerasta pszenicę.
  doceń 0
 • albert
  26.06.2019 11:49
  Aby prawidłowo rozpoznawać dobre owoce, trzeba najpierw wiedzieć co to jest dobro. Czy ktoś jeszcze wie co to jest dobro i co to jest zło? Niech każdy spróbuje napisać sam przed sobą co to jest, a potem zastanowi się, czy to co napisał jest zgodne z prawdą.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.