107,6 FM

Proboszcz z Pawonkowa aresztowany

Kuria diecezjalna w Gliwicach wydała komunikat w tej sprawie.

Pod zarzutem przestępstw o charakterze seksualnym, m.in. dopuszczania się tzw. innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej, został zatrzymany ksiądz z Pawonkowa w powiecie lublinieckim Waldemar C.

Po przesłuchaniu w prokuraturze w Lublińcu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Wniosek o aresztowanie do sądu trafił w sobotę.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek powiedział PAP, że w ostatni czwartek przeszukano pomieszczenia mieszkalne Waldemara C. Został zabezpieczony sprzęt komputerowy, który zostanie zbadany przez biegłego z zakresu informatyki. Tego samego dnia zatrzymano księdza.

- Temu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym. Jeden zarzut dotyczy dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec małoletniego w wieku poniżej 15 lat; inne dotyczą dopuszczenia się innych czynności seksualnych na skutek nadużycia stosunku zależności oraz prezentowania małoletnim poniżej 15 lat treści pornograficznych - powiedział prokurator.

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień złożonych przez księdza. Nie wiadomo, czy przyznał się do winy. Śledczy nie podają też, kto zainicjował śledztwo.

Pełna treść komunikatu kurii w tej sprawie:

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Gliwicach w związku z zatrzymaniem proboszcza parafii w Pawonkowie

            Z głębokim ubolewaniem i zaskoczeniem przyjęliśmy informację o zarzutach postawionych proboszczowi parafii św. Katarzyny w Pawonkowie oraz prowadzonym dochodzeniu prokuratorskim. Po otrzymaniu tej informacji została niezwłocznie wszczęta procedura kościelna, zaś proboszcz parafii został zawieszony we wszelkich obowiązkach duszpasterskich.

            Równocześnie Kuria Diecezjalna deklaruje wszelką pomoc instytucjom publicznym w wyjaśnieniu sprawy oraz osobom poszkodowanym. Deklarujemy ponadto, że ze strony kościelnej zostaną dołożone wszelkie starania w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Kuria Diecezjalna w Gliwicach

Kanclerz Kurii

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama