107,6 FM

Abp Wiktor Skworc zaprasza na procesje Bożego Ciała: Bądźmy z Chrystusem!

- Bądźmy przy Eucharystii, stańmy przy Chrystusie z naszą obecnością i z naszą modlitwą - mówi abp Wiktor Skowrc. Metropolita katowicki zachęca, by nasz udział w procesji Bożego Ciała był modlitewną odpowiedzią na akty nienawiści wobec Chrystusa.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w apelu do wiernych odniósł się do najnowszego komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Abp Stanisław Gądecki, w wydanym oświadczeniu, nawiązał do coraz liczniejszych aktów profanacji i bluźnierstw podczas marszów i demonstracji środowisk LGBT. Zwrócił uwagę także na fizyczne ataki na kapłanów.

- Grzech i zło są w Kościele, ale jest w nim także niezliczona rzesza świadków wiernych, pokornych, składających codziennie ciche świadectwo swojej miłości do Pana Jezusa. Wystarczy się nieco rozejrzeć, odkładając na bok uprzedzenia - czytamy w oświadczeniu.

Abp Wiktor Skworc, tuż przed Świętem Bożego Ciała, zabrał głos w tej sprawie:

Czytaj więcej: Przewodniczący Episkopatu o próbie zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama