107,6 FM

Katowice. Centralna procesja Bożego Ciała

W czwartek 20 czerwca ulicami Katowic przejdzie centralna procesja Bożego Ciała.

Procesję eucharystyczną poprzedzi Msza św. w kościele mariackim o 9.15, skąd po jej zakończeniu około 10.15 uczestnicy wyruszą do katedry Chrystusa Króla.

Procesja przejdzie ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki, a następnie ulicami Wita Stwosza i Powstańców. Po zakończeniu procesji około 12.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. pontyfikalna.

Zapraszając mieszkańców Katowic do udziału w procesji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „To kolejna okazja, aby publicznie, we wspólnocie żywego Kościoła składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za Jego eucharystyczną obecność pośród nas. Chcemy też w naszej wspólnocie wiary wynagradzać Bogu wszelkie bluźnierstwa, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w przestrzeni publicznej  i razem wołać: »Przepuść Panie, przepuść ludowi Twemu. A nie bądź na nas rozgniewany na wieki«”.

Arcybiskup dodał również: „Pamiętajmy, Eucharystia jest szczytem, do którego zmierza całe nasze życie, i źródłem, z którego czerpie moc nasze działanie i codzienne świadectwo o Chrystusie. Niech nas wspomaga spełniające się w Eucharystii zapewnienie: »A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata«”.

Do udziału w tej szczególnej modlitwie i manifestacji wiary abp Skworc zaprosił wszystkich mieszkańców śródmieścia Katowic: rodziny, wspólnoty, katolickie ruchy i stowarzyszenia, a także dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe i członków służby liturgicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama