107,6 FM

500 plus dla niepełnosprawnych: ile osób obejmą początkowo wypłaty?

Dodatek 500 plus dla niepełnosprawnych będzie przyznawany najbardziej pokrzywdzonym, początkowo wypłaty obejmą ok. 500 tys. osób - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał konieczność usprawnienia systemu orzekania o niepełnosprawności. Wskazał, że dodatek początkowo będzie przyznawany dwóm grupom "najbardziej pokrzywdzonych osób, które obejmą ok. 500 tys. osób".

"Następnie też pewne kolejne osoby z kolejnych grup, które mają orzeczone niepełnosprawności, będą również przechodziły przez ten proces tak, żeby uniknąć nadużyć, ale jednocześnie, żeby z jednej strony spełnić zadość postulatom, które z tych środowisk płyną, a z drugiej strony, żeby wypełnić podstawowe funkcje państwa, żeby dzielić się owocami wzrostu gospodarczego, ale też tym, co w budżecie jest wygospodarowane, po to, żeby zapewnić maksymalne przy dzisiejszym poziomie budżetu i przy potrzebach różnych innych grup społecznych, wsparcie dla osób niepełnosprawnych" - powiedział premier.z/

« 1 »
 • Natura
  18.06.2019 19:43
  OFE zabrali maja wiec kase.Janosik zaszalal.Ale dobrze nie skonczyl.
  doceń 1
 • A.G.
  18.06.2019 21:35
  PAP bajki podaje, gdyż nie ma tylu niepełnosprawnych osób z dodatkiem pielęgnacyjnym.
  doceń 1
 • gosc
  18.06.2019 21:49
  OFE zabrali za Tuska i kase dali mafiom vatowskim. Uczciwy obywatel nie dostał ani grosza.
  doceń 0
 • Kapitalista
  22.06.2019 23:49
  Czy ktokolwiek interesuje się kosztami tych wszysykich obietnic abo tym że dług publiczny przekroczył 1 bln zł?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama