107,6 FM

Zarzut zabójstwa dla czterech osób w sprawie zestrzelenia boeinga nad Ukrainą

Zarzut zabójstwa zostanie postawiony co najmniej czterem podejrzanym w sprawie zestrzelenia boeinga linii Malaysia Airlines, lot MH17, nad wschodnią Ukrainą w 2014 roku - poinformowali w środę krewni ofiar.

Trzej Rosjanie i Ukrainiec są podejrzani o przetransportowanie systemu rakietowego użytego do ataku. Zostaną wydane międzynarodowe nakazy aresztowania tych osób - poinformowali w środę śledczy. Wskazani Rosjanie to: Igor Girkin, Siergiej Dubinski i Oleg Pułatow, zaś Ukrainiec to Leonid Charczenko. Proces ma się rozpocząć wiosną 2020 roku w Holandii.

Według Silene Fredriksz, której syn Bryce zginął w katastrofie wraz ze swoją dziewczyną, proces rozpocznie się 9 marca 2020 roku.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama