107,6 FM

Marek Głowania: Przepisy chronią pieszych, ale nie są przestrzegane

Marek Głowania: Przepisy chronią pieszych, ale nie są przestrzegane - mówił w Radiu eM Marek Głowania z Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Polskiego Związku Motorowego - trzeba zmienić mentalność i kierowców, i pieszych.

Marek Głowania: Przepisy chronią pieszych, ale nie są przestrzegane (28.06.2019)
Radio eM

Jak powiedział Marek Głowania w „Rozmowie poranka” Radia eM, nie jest konieczne wprowadzanie przepisów na wzór niektórych krajów zachodnioeuropejskich, gdzie kierowcy mają obowiązek zatrzymać się przed przejściem widząc pieszego, nawet jeśli nie widać, że chce przejść przez jezdnię. Jego zdaniem po takiej zmianie prawa jeszcze częściej dochodziłoby do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, którzy utwierdziliby się w przekonaniu, że mają bezwarunkowe pierwszeństwo i przestaliby zachowywać ostrożność na przejściach.

Gość porannej rozmowy w Radiu eM zwrócił uwagę, że przepisy już teraz zobowiązują kierowców do zwolnienia przed przejściem i zachowania szczególnej ostrożności, co niestety jest nagminnie łamane. Natomiast po raz kolejny podkreślił, że konieczna jest zmiana mentalności uczestników ruchu drogowego.

W środę (26.06) na przejściu dla pieszych w Sosnowcu zginęła 39-latka potrącona przez motocykl. W ostatniej chwili uratowała dwoje swoich dzieci, odpychając je sprzed motocykla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama