107,6 FM

Marek Głowania: Przepisy chronią pieszych, ale nie są przestrzegane

Marek Głowania: Przepisy chronią pieszych, ale nie są przestrzegane - mówił w Radiu eM Marek Głowania z Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Polskiego Związku Motorowego - trzeba zmienić mentalność i kierowców, i pieszych.

Marek Głowania: Przepisy chronią pieszych, ale nie są przestrzegane (28.06.2019)
Radio eM

Jak powiedział Marek Głowania w „Rozmowie poranka” Radia eM, nie jest konieczne wprowadzanie przepisów na wzór niektórych krajów zachodnioeuropejskich, gdzie kierowcy mają obowiązek zatrzymać się przed przejściem widząc pieszego, nawet jeśli nie widać, że chce przejść przez jezdnię. Jego zdaniem po takiej zmianie prawa jeszcze częściej dochodziłoby do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, którzy utwierdziliby się w przekonaniu, że mają bezwarunkowe pierwszeństwo i przestaliby zachowywać ostrożność na przejściach.

Gość porannej rozmowy w Radiu eM zwrócił uwagę, że przepisy już teraz zobowiązują kierowców do zwolnienia przed przejściem i zachowania szczególnej ostrożności, co niestety jest nagminnie łamane. Natomiast po raz kolejny podkreślił, że konieczna jest zmiana mentalności uczestników ruchu drogowego.

W środę (26.06) na przejściu dla pieszych w Sosnowcu zginęła 39-latka potrącona przez motocykl. W ostatniej chwili uratowała dwoje swoich dzieci, odpychając je sprzed motocykla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy