107,6 FM

 • TomaszCebulski
  30.06.2019 22:43
  Kodeks Prawa Kanonicznego stanowi:
  Kan. 932 - § 1. Eucharystię należy sprawować w miejscu świętym, chyba że w poszczególnym wypadku czego innego domaga się konieczność; w takim wypadku
  Eucharystia winna być sprawowana w odpowiednim miejscu.
  Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego stanowi:
  288. Na sprawowanie Eucharystii lud Boży gromadzi się zwykle w kościele lub gdy kościoła brak albo jest on niewystarczający, w innym odpowiednim miejscu, godnym tak wielkiego misterium. (…)
  W okolicy Zalewu Rybnickiego jest sporo kościołów – choćby w Jejkowicach czy w samym Rybniku.
  Czy w tej sytuacji nie doszło do jawnego złamania norm kościelnych? Czy rzeczywiście istniała konieczność sprawowania Mszy Świętej w takim miejscu? Czy brak było kościoła? – bardzo w to wątpię.
  Czy może chodziło o „scenerię” czy „oprawę”? Przecież w czasie sprawowania Przenajświętszej Ofiary najważniejszy jest Pan Jezus.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama