107,6 FM

Jarosław Gowin w Katowicach: będą poprawki w Konstytucji dla Nauki

- Racjonalna korekta Konstytucji dla Nauki będzie potrzebna. Nastąpi w przyszłej kadencji - zapowiedział w Katowicach Jarosław Gowin. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościł na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościł na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego z powodu debaty dotyczącej ścieżek kariery naukowców. W auli dyskutowano m.in. etapy wdrażania Konstytucji dla Nauki. Przy okazji Jarosław Gowin był pytany o to, czy w ustawie dotyczącej szkolnictwa wyższego, jego resort przewiduje zmiany. - Jesteśmy w kontakcie ze środowiskiem akademickim, monitorujemy sytuację - mówi Gowin:

Ustawa wprowadza większą autonomię uczelni. Wejdzie w życie razem z rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama