107,6 FM

Katowickie Centrum Onkologii dostanie pieniądze na nowy sprzęt. Liczba chorych rośnie

11,5 miliona złotych otrzyma Katowickie Centrum Onkologii. To środki europejskie, które przeznaczy na placówkę Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Za pieniądze zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt do leczenia nowotworów.

- To istotne wsparcie, bo podniesiemy jakość świadczeń oraz dostępność do nich. A liczba chorych niestety rośnie - mówi Włodzimierz Migacz dyrektor Katowickiego Centrum Onkologii:

- Dzięki nowym środkom i nowoczesnemu wyposażeniu, nasi specjaliści będą mogli pracować szybciej i sprawniej - dodał dyrektor Migacz.

Umowę dyrektor podpisał dziś z marszałkiem województwa śląskiego - Jakubem Chełstowskim:

 

Dzięki środkom uda się zakupić m.in. najnowszy tomograf komputerowy, mammograf cyfrowy czy histeroskop.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama