107,6 FM

Piotr Kuczera: Inwestycje w Rybniku nie są zagrożone

- Inwestycje w Rybniku nie są zagrożone - mówił w Radiu eM prezydent tego miasta Piotr Kuczera. - Rybnicki odcinek drogi Racibórz-Pszczyna powinien być gotowy do końca roku - dodał.

Piotr Kuczera: Inwestycje w Rybniku nie są zagrożone
Radio eM

Gość "Rozmowy poranka" w Radiu eM przyznał, że realizacja inwestycji jest utrudniona zmieniającymi się warunkami na rynku (rosnące koszty, brak ludzi do pracy), ale w Rybniku nie jest to wielkim problemem. Także w szkołach udaje się w okresie przerwy wakacyjnej realizować zaplanowane wcześniej prace termomodernizacyjne i renowacyjne. Być może tylko w jednej szkole będzie z tym kłopot. Przygotowania do tych zadań prowadzono w urzędzie miejskim od stycznia - wyjaśnił prezydent.

Piotr Kuczera, który jest jednocześnie przewodniczącym Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, przyznał, że samorządy obawiają się mniejszych wpływów z tytułu podatków w związku z realizacją rządowych planów m.in. zwolnień podatkowych dla młodych. Oczekują więc jakiejś rekompensaty ze strony władz państwowych.

Prezydent Rybnika opowiedział się też za rozwiązaniami ustrojowymi, które będą wzmacniać władzę samorządów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.