107,6 FM

Piotr Kuczera: Inwestycje w Rybniku nie są zagrożone

- Inwestycje w Rybniku nie są zagrożone - mówił w Radiu eM prezydent tego miasta Piotr Kuczera. - Rybnicki odcinek drogi Racibórz-Pszczyna powinien być gotowy do końca roku - dodał.

Piotr Kuczera: Inwestycje w Rybniku nie są zagrożone
Radio eM

Gość "Rozmowy poranka" w Radiu eM przyznał, że realizacja inwestycji jest utrudniona zmieniającymi się warunkami na rynku (rosnące koszty, brak ludzi do pracy), ale w Rybniku nie jest to wielkim problemem. Także w szkołach udaje się w okresie przerwy wakacyjnej realizować zaplanowane wcześniej prace termomodernizacyjne i renowacyjne. Być może tylko w jednej szkole będzie z tym kłopot. Przygotowania do tych zadań prowadzono w urzędzie miejskim od stycznia - wyjaśnił prezydent.

Piotr Kuczera, który jest jednocześnie przewodniczącym Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, przyznał, że samorządy obawiają się mniejszych wpływów z tytułu podatków w związku z realizacją rządowych planów m.in. zwolnień podatkowych dla młodych. Oczekują więc jakiejś rekompensaty ze strony władz państwowych.

Prezydent Rybnika opowiedział się też za rozwiązaniami ustrojowymi, które będą wzmacniać władzę samorządów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama