107,6 FM

Wiara jest siłą

A oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: „Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy”. Mt 9,2

Mt 9, 1-8

Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. A oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy».

Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: On bluźni.

A Jezus, znając ich myśli, rzekł: «Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem łatwiej jest powiedzieć: „Odpuszczone są ci twoje grzechy”, czy też powiedzieć: „Wstań i chodź!” Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» – rzekł do paralityka: «Wstań, weź swoje łoże i idź do swego domu!»

On wstał i poszedł do domu.

A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.

 

A oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: „Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy”. Mt 9,2

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Dzisiejsza Ewangelia to nie tylko historia paralityka, który został uzdrowiony, to także historia tych, którzy przynieśli go do Jezusa. Być może wiedzieli, że największym cierpieniem tego człowieka nie jest paraliż ciała, lecz paraliż duszy. Być może widzieli go w różnych sytuacjach, w których nie tylko zmagał się z chorobą ciała, ale też z brakiem zaufania czy miłości. Jak ważna jest dla nas ta scena. Jakim jest wyzwaniem dla tych, którzy mają wiarę, by nie zachowywali jej tylko dla siebie. Bo wiara to nie jest zestaw osobistych rzeczy czy spraw. Wiara to siła, która pomaga budować wspólnotę i która każe też przyprowadzać do Jezusa tych, co sami nie potrafią się podnieść. To siła, która może prowadzić innych do przyjęcia sakramentów i która buduje wspólnotę ludzi dobrych.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  04.07.2019 07:46
  Obyśmy tylko (na siłę!) nie „przyprowadzali” bliźnich do „wiary” przekrojonej na miarę takiej czy innej własnej wspólnoty. Bo wiara to zdolna przenosić góry moc, a nie „siła”, której jakże blisko do przemocy i gwałtu. I to ze strony tych, którzy sami uważają się za „dobrych”...
 • Pit&K
  05.07.2019 07:37
  Miła Pani Gabrielo, jestem mało obstukany i Piśmie świętym, lecz wiem, że nie zostało napisane przez bajkopisarzy, lecz przez ludzi oświeconych Duchem Świętym. My z jego lektury nic nigdy nie zrozumiemy, jeżeli patrząc na litery tylko oczyma nie spojrzymy duszą pełną miłości do BOGA...bo może wtedy odkryjemy ich cały zawarty między słowami. Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ PANI TAKIEJ LEKTURY I REZUREKCJI KU ŻYCIU. !!!
  doceń 0
 • Pit&K
  05.07.2019 08:11
  Dodam, może jedno co mnie nurtuje 'WIELCY RZĄDCY ŚWIATA TEGO, KTÓRYM SIĘ WYDAJE, ŻE JAKO NIEOMYLNI WALCZĄ DLA DOBRA PODDANYCH I PANA BOGA POTRZEBUJĄ (NIE BEZ RACJI), BY SIĘ TYLKO UMOCNIĆ >> ALE TEŻ BŁĄDZĄ JEŻELI I GDY ICH WIARA JEST CHWIEJNA "MOŻE JESZCZE NIE WIEDZĄ, ŻE NIE DA SIĘ NIESKOŃCZONEJ MIŁOŚCI ZAMKNĄĆ W 'KOSZARACH' I WYTACZAĆ TYLKO DO WALKI". Nam WSZYSTKIM życzę porzucenia myślenia ciałem tylko o chlebie dnia jutrzejszego, lecz mądrego poszukiwania ratunku DUSZ teraz i na ZAWSZE !!! TEŻ (jak TAM napisane "MĄDRYMI BĄDŹCIE") WIEDZIEĆ NALEŻY NALEŻY, ŻE GŁUPOTA JEST GRZECHEM !
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.