107,6 FM

Jest nowy szef Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski w Strasburgu wybrał włoskiego socjalistę Davida Sassoliego na stanowisko szefa tej instytucji. W drugiej turze głosowania otrzymał on 345 głosów.

Kandydat EKR Jan Zahradil dostał 160 głosów, kandydatka Zielonych Ska Keller - 119, a wystawiona przez GUE/NGL Sira Rego - 43 głosy.

« 1 »
 • polexit
  03.07.2019 13:41
  Unia europejska to twór socjalistyczny, marksistowski i antyludzki. A więc socjaliści będa tam rządzić aż do jej upadku.
  doceń 11
 • Maryja!
  03.07.2019 17:00
  Co do słów Sassoliego to uważam że w większości można się z nim zgodzić. Jedyne wątpliwości pojawiają się w kontekście zagrożenia ze strony nacjonalizmu. W jego opinii tylko nacjonalizm odpowiada za wojny. Nie można w tym miejscu nie przypomnieć że większą liczbę ofiar pochłonęła ideologia marksowska zaszczepiana w różnych regionach świata. Co do polskiego socjalizmu i nacjonalizmu mają one charakter obronny względem tożsamości narodowej i w tym rozumieniu nie są wypaczeniami leninowskimi czy hitlerowskimi. Podobno polska niepodległość była wspierana przez Marksa. UE powinna przetrwać zawirowania jeżeli uzna że reformy są jej potrzebne z racji nieodpowiedniej reprezentacji głosów w ramach jej struktur i zachowania konsensualnego modelu wyboru. UE jest potrzebna Polsce do szybkiego wzrostu, gdyż zapewnia nam to otwarty rynek. Unia poza 4 swobodami gwarantuje nam możliwość transferu wiedzy dzięki obronie praw własności intelektualnej. Dzięki 4 swobodom ludzie nie są uwiazani do jednego kraju. Wiedza nabyta pozwala na korzystanie z niej celem własnego rozwoju osobowego. Co prawda są niechlubne wyjątki jak umowa z Mercosur czy kwestia ochrony jednolitego rynku przed żywnością z Europy Środkowej ale generalnie można uznać że UE spełnia swoją rolę. Różnica poglądów dotyczy przede wszystkim obecności na jednolitym rynku osób z państw trzecich. Należy pamiętać że nierownomierny poziom rozwoju w ramach wspólnoty jest niekorzystny tak samo jak rozkład głosów. Gdyby państwa osiągnęły zrównoważony rozwój i imigranci chcieli się integrować to UE nie miałaby przeciwników. Mimo tych różnic warto żeby trwała ponieważ negocjacje pozwalają zmniejszać różnice.
 • gość
  03.07.2019 21:06
  I gratulacje dla Ewy Kopacz za wybór na wiceprzewodniczącą!
  doceń 1
 • Maryja!
  04.07.2019 14:59
  Nacjonalizm polski nie jest agresywny. Organizacjom narodowym zależy na dobru obywateli polskich, którymi mogą być także obywatele państw trzecich którzy integruja się ze społeczeństwem. W pierwszej kolejności należy jednak zapewnić dobrostan mieszkańców, a w drugiej wspierać rozwój i stabilność państw trzecich. Nie można odmówić własnym obywatelom prawa do zrównoważonego rozwoju a jednocześnie promować rozwój innych państw. To kłóci się z podstawowymi zasadami moralności i wskazuje wręcz na grzech wołający o pomstę do nieba.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama