107,6 FM

KE nie zaproponuje otwarcia procedury nadmiernego deficytu wobec Włoch

Komisja Europejska nie będzie proponować otwarcia procedury nadmiernego deficytu wobec Włoch - ogłosił w środę unijny komisarz ds. gospodarczych i finansowych Pierre Moscovici.

Na początku czerwca KE uznała, że taka procedura wobec Włoch z uwagi na dług publiczny tego kraju jest uzasadniona. Od tego czasu trwały rozmowy Rzymu z Brukselą w tej sprawie.

Moscovici zaznaczył na konferencji prasowej, że szczegóły ustaleń z Włochami przedstawi na posiedzeniu eurogrupy w przyszłym tygodniu.

Procedura nadmiernego deficytu może zakończyć się nałożeniem kary finansowej na kraj w wysokości 0,2 proc. PKB. Rzym musiałby zapłacić więc około 3 mld euro.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama