107,6 FM

Erupcja wulkanu we Włoszech, nie żyje turysta

Doszło do wybuchu paniki. Trwa ewakuacja wyspy Stromboli.

Niewielką, włoską wyspą wstrząsnęła seria eksplozji. Wulkan Stromboli wyrzuca z siebie kłęby dymu, z krateru wylewa się lawa. Dodatkowym zagrożeniem są spadające odłamki skał wyrzucanych w czasie erupcji w powietrze. Według włoskich specjalistów od wulkanów to jedna z najsilniejszych erupcji w ostatnim stuleciu. Ostatni tak silny wybuch miał miejsce w 1933 roku.

Volcano erupts on Italian island Stromboli
Guardian News

Na skutek uderzenia spadającymi odłamkami skalnymi zginął jeden z turystów, inny został ranny. Na wyspie wybuchła panika, szczególnie w rejonie miejscowości Ginostra, w kierunku której spływa lawa.  Obecnie trwa ewakuacja wyspy, jednak użycie w tym celu helikopterów jest bardzo utrudnione ze względu na unoszące się w powietrzu popioły wulkaniczne.

Stromboli to wyspa, którą tworzy czynny wulkan o tej samej nazwie i wysokości ok 900 m.n.p.m. Wulkan jest położony w archipelagu Wysp Liparyjskich, na zachód od wybrzeża włoskiego.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama