107,6 FM

Mrowiny chcą upamiętnić zabitą Kristinę

Proszą o pomoc w stworzeniu placu zabaw, na którym dzieci będą bezpieczne.

Wystosowali w tym celu apel do wszystkich zainteresowanych sprawą. „To brutalne morderstwo spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, ale szczególnie dzieci: jej przyjaciół, koleżanek i kolegów. Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby” - tłumaczą swoją sytuację mieszkańcy.

„Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin po to, by zachować i pielęgnować pamięć o Kristinie. Chcemy stworzyć dla nich bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą mogły spędzać swój wolny czas” - piszą o swojej inicjatywie, wyrażając nadzieję, że uda im się przygotować to miejsce na pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Kristiny. Chcą, by plac zabaw im. Kristiny znalazł się obok stadionu sportowego, w pobliżu zbudowanej niedawno siłowni zewnętrznej, z której korzystają dorośli mieszkańcy wsi. Podkreślają, że zależy im na tym, by plac był bezpieczny, ogrodzony i monitorowany.

Mają jednak świadomość, że potrzebują pomocy w zebraniu środków. „Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z całej Polski i spoza niej, którzy jednoczą się z nami w bólu i żałobie. Zjednoczcie się z nami w tworzeniu tej inicjatywy na rzecz dzieci z Mrowin, przyjaciół i kolegów Kristiny” - dodają.

Pieniądze na ten cel można wpłacać na konto:

Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja"
BZ WBK 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306
z dopiskiem: "Zachowajmy pamięć o Kristinie".

Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny "Zachowajmy pamięć o Kristinie". Pod apelem podpisali się przyjaciele, koleżanki i koledzy Kristiny, mieszkańcy i radni Mrowin, sołtys i rada sołecka, jak również dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama