107,6 FM

Łukasz Zimnoch: Oszuści wykorzystują zmianę ustawy prądowej

Oszuści wykorzystują zmianę ustawy prądowej i odwiedzają domy, żeby nakłaniać klientów do podpisania nowej umowy na dostawę prądu - mówił w Radiu eM rzecznik Tauron Polska Energia Łukasz Zimnoch.

Łukasz Zimnoch: Oszuści wykorzystują nową ustawę prądową
Radio eM

Gość Radia eM przypomniał, że Tauron nie wysyła swoich przedstawicieli do domów odbiorców, by podpisywali umowy. Natomiast zdarzają się ludzie nieuczciwi, którzy sugerują odwiedzanym klientom, że po niedawnej nowelizacji tzw. ustawy prądowej należy na nowo podpisać umowę. W takiej sfingowanej umowie zdarzają się np. zapisy o dodatkowo płatnym ubezpieczeniu m.in. od skutków utraty pracy. Nowelizacja ustawy dotyczyła zamrożenia cen energii dla klientów indywidualnych na poziomie sprzed roku.

Łukasz Zimnoch powiedział, że systematycznie posuwa się do przodu budowa nowego, gigantycznego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Jaworznie. Wyraził przekonanie, że do końca roku popłynie prąd z tej elektrowni. Jest to blok oparty na węglu, ale - jak zaznaczył rzecznik - bardzo nowoczesny pod względem ekologicznym. Niezależnie od tego rośnie produkcja energii z odnawialnych źródeł energii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy