107,6 FM

Tatry: Dramatyczny wyścig z czasem, ratownicy powstrzymali niedoszłego samobójcę

Akcja ratunkowa rozegrała się w rejonie Dolinki Buczynowej, na zboczach Koziego Wierchu w Tatrach Wysokich.

Sytuacja została szczegółowo opisana w kronice Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którą ratownicy publikują regularnie na swojej stronie internetowej. 25 czerwca do centrali TOPR zadzwonił telefon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z informacją, że w Tatry udał się Ukrainiec z zamiarem odebrania sobie życia. Z dostępnych informacji wynikało, że prawdopodobnie wybrał się w rejon Morskiego Oka lub Doliny Pięciu Stawów. Natychmiast uruchomiono akcje poszukiwawczą. Sprawdzono schroniska górskie, w akcję włączono ratowników przebywających w tym czasie w górach i straż Parku Narodowego. Szybko udało się ustalić, że mężczyzna był widziany przez turystów w rejonie Buczynowej Dolinki - wiszącej dolinki na wschodnich zboczach Koziego Wierchu.

Natychmiast z Zakopanego wyruszył śmigłowiec, z którego pokładu wypatrzono poszukiwanego. Ratownicy desantowali się w tym miejscu i zabrali mężczyznę do Zakopanego, gdzie przejęli go funkcjonariusze policji.

TATRY - 365 DNI
Daniel Truszkowski
« 1 »
 • ciekawosc
  04.07.2019 13:27
  Kto za tę kosztowną akcję zapłaci? Ukraina czy polscy podatnicy?
  doceń 0
 • JurekGx
  04.07.2019 17:57
  Takie służby, żeby były sprawne, muszą czasami poćwiczyć w warunkach realnych. W sumie wyjdzie to wszystkim na plus :-) Rzecz działa się na terytorium Polski, czemu miałaby płacić Ukraina? Albo podatnicy, albo sam ratowany zostanie jakoś obciążony.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama