107,6 FM

Bytom: runął komin dawnej kopalni Rozbark. 1 osoba w szpitalu

Podczas prac związanych z rewitalizacją części zabytkowych zabudowań dawnej kopalni Rozbark w Bytomiu zawalił się w środę wolnostojący komin. Poszkodowany został pracownik firmy budowlanej. Strażacy przeszukują obiekt, na który zawaliła się konstrukcja.

Dzięki trwającej już inwestycji bytomski klub sportowy Skarpa chciał – przy wsparciu unijnej dotacji - urządzić w niszczejących obiektach dawnej kopalni kompleks sportów wspinaczkowych i siłowych. Inwestycja miała uratować efektowne budynki blisko centrum miasta.

Jak poinformował PAP rzecznik bytomskiej straży pożarnej brygadier Dariusz Szczęsny, komin zawalił się podczas przygotowań do prac rozbiórkowych - zgodnie z zaleceniami nadzoru budowlanego. Konstrukcja uległa zniszczeniu do poziomu gruntu, uszkadzając fragment nieużytkowanego budynku, do którego przylegała.

W wypadku został poszkodowany pracownik firmy budowlanej. Podczas odwożenia go do szpitala był przytomny, w stanie stabilnym. Na miejsce wezwano grupę poszukiwawczą z Jastrzębia-Zdroju, by przeszukała rumowisko.

„Właściciele firmy, która prowadziła tu prace przekazali, że ich pracownicy wszyscy się odliczyli, ale w środku mogły być osoby postronne, więc musimy przeszukać ten teren” - zaznaczył Szczęsny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama