107,6 FM

Śląskie: druk 3d, a może branża lotniczo-kosmiczna. Jakie są branże przyszłości?

W Urzędzie Marszałkowskim województwa śląskiego nastąpiło dziś podpisanie umów dotyczących Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych. Jej celem jest wyznaczenie branży przyszłości, w które warto inwestować.

Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych zyskała dwóch nowych partnerów. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim do projektu przystąpili: Śląskie Centrum Naukowo-technologiczne Przemysłu Lotniczego oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

- Próbujemy sięgnąć kosmosu - mówił po podpisaniu umów marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski:

 

Które branże będą dominujące w województwie śląskim w przyszłych latach? Na to właśnie pytanie stara się odpowiedzieć Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych, działająca przy marszałku województwa. Nowy model gospodarczy dla województwa śląskiego będzie gotowy w 2020 roku.

Dziś do projektu dołączyła m.in. Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach. Jej przedstawicielka - Barbara Juszczyk twierdzi, że branżą przyszłości jest m.in. druk 3d:

Dwie inne branże, które zdaniem Barbary Juszczyk mogą być dominujące to technologie teleinformatyczne oraz medyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama