107,6 FM

Premier: Tam, gdzie występują różnice historyczne, warto postawić na współpracę gospodarczą

Tam, gdzie występują różnice historyczne, warto postawić na współpracę gospodarczą - mówił w piątek w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że wymiana handlowa, promowanie młodych przedsiębiorców, start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw jest dobrą drogą do integracji.

W piątek w Poznaniu w ramach Szczytu Bałkanów Zachodnich goszczą liderzy państw biorących udział w Procesie Berlińskim. Wśród gości jest m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Kluczowym punktem piątkowego spotkania liderów jest sesja plenarna, podczas której szefowie państw lub rządów partnerów Procesu Berlińskiego będą rozmawiać m.in. o kwestii terminu otwarcia negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną.

"Podkreślamy, że tam gdzie dzielą pewno różnice historyczne, warto postawić na współpracę gospodarczą, na wzajemne inwestycje, w szczególności na inwestycje w sześciu państwach bałkańskich. Podkreślamy, że wymiana handlowa, ale również promowanie młodych przedsiębiorców, start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw jest dobrą drogą do integracji" - podkreślił szef polskiego rządu na konferencji prasowej po spotkaniu liderów.

"Polska dzieli się z państwami Bałkanów Zachodnich swoimi doświadczeniami w zakresie budowy sprawnych instytucji państwowych, samorządowych, sprawnych instytucji podatkowych i doświadczeniami dotyczącymi zwalczania korupcji" - zapewnił premier Morawiecki.

« 1 »
 • Maryja!
  05.07.2019 17:35
  Dobro wspólne wg KNS to przede wszystkim ukierunkowanie na Boga jako cel życia. Jeżeli chodzi o ewangelizacje to zawsze należy o niej pamiętać. Natomiast co do postawy rządu nie powinno dziwić priorytetyzowanie gospodarki.
  doceń 1
 • Mariusz
  05.07.2019 22:24
  To wyjaśnia dlaczego tyle surowców importujemy z Rosji.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama