107,6 FM

Filmowe letnie wieczory w Muzeum Śląskim

Muzeum Śląskie zaprasza na plenerowe seanse filmowe w Kinie Kuźnia oraz na nocne oglądanie panoramy Katowic z wieży widokowej.

Tego lata w czasie plenerowych pokazów poszukamy korzeni hip-hopu i poznamy miejskie inspiracje muzyczne. Letni cykl filmowy związany jest z wystawą czasową w Muzeum Śląskim "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003". Dwa filmy dotyczyć będą natomiast ekologii i dbania o środowisko. Seanse odbywają się przy dawnej kopalnianej kuźni na terenie Muzeum Śląskiego przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach w cztery soboty wakacji - zawsze o godz. 21.30. Wstęp na seanse jest wolny.

W dniach seansów filmowych Muzeum Śląskie zaprasza także do podziwiania nocnej panoramy Katowic z wieży widokowej szybu Warszawa II, która czynna będzie wówczas wyjątkowo do godz. 23 (ostatni wjazd ok. 22.45).

Repertuar plenerowego Kina Kuźnia w Muzeum Śląskim:

6.07 (sobota), godz. 21.30 - "Style Wars|, reż. Amos Angeles

Hip-hop to nie tylko muzyka, a ten dokument świetnie to ukazuje. W filmie wypowiadają się zarówno młodzi artyści, którzy walczą o możliwość wyrażenia siebie w przestrzeni miasta, jak i tacy, którzy mają inny punkt widzenia. A wszystko to w scenerii nowojorskich ulic. Film początkowo został wyemitowany w telewizji, a następnie zdobył uznanie i nagrody na wielu festiwalach.

20.07 (sobota) godz. 21.30 - "Scratch", reż. Doug Pray

Czym się różni rap od hip-hopu? Gdzie jest "dom hip-hopu"? Na te i na wiele innych pytań odpowiadają w filmie m.in.: DJ Jazzy Jay, Grand Mixer DXT. Dzielą się również swoimi doświadczeniami i wyjaśniają, skąd czerpią inspiracje. Film stał się impulsem do zorganizowania dwóch tras koncertowych najlepszych DJ-ów.

3.08 (sobota), godz. 21.30 - "Night Moves", reż. Kelly Reichardt

Troje młodych, zapalonych ekoaktywistów ma dosyć pokojowych protestów przeciw niszczeniu środowiska. Ich frustracja przeobraża się w pomysł wysadzenia tamy w hydroelektrowni. Konsekwencje akcji szybko zamieniają ich życie w horror.

17.08 (sobota), godz. 21.30 - "Piotruś Królik", reż. Will Gluck

Opowieść, stworzona na podstawie książki Beatrix Potter, przedstawia przygody młodego, rezolutnego królika, którego charakterystycznym rekwizytem jest niebieski płaszczyk. Piotruś wraz z rodziną mieszka w norze nieopodal pola pana McGregora, z którego często podkrada piękne warzywa. Wkrótce ich potyczka przechodzi na inny poziom, kiedy w grę wchodzi walka o serce pewnej uroczej sąsiadki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama