107,6 FM

DGP: Niemcy, Francja i Polska chcą, by blokowanie budowy narodowych czempionów było trudniejsze

Niemcy, Francja i Polska chcą, by blokowanie budowy narodowych czempionów było trudniejsze - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazeta Prawna". Zdaniem dziennika, zyskać może Orlen, który dąży do połączenia z Lotosem.

"Na szczycie Bałkanów Zachodnich w Poznaniu Niemcy i Francja zaapelowały o bardziej elastyczne zasady kontroli fuzji przez Komisję Europejską w obliczy globalnej konkurencji. Do tego apelu, podpisując wspólną deklarację ws. unijnej polityki konkurencji, przyłączyła się Polska" - czytamy w DGP.

Gazeta przypomniała, że w ubiegłą środę Orlen poinformował, że złożył do KE formalny wniosek o połączenie z Lotosem.

"To, jak zostanie on rozpatrzony, w dużej mierze zależy od nowego komisarza odpowiedzialnego za ochronę konkurencji" - ocenia DGP.

« 1 »
  • Łukasz
    08.07.2019 10:17
    Coraz częściej spotykam błędy w tekście. Czy możliwe byłoby sprawdzanie tekstu przed publikacją?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama