107,6 FM

Bytom: pierwsi mieszkańcy wrócą we wtorek do kamienicy zniszczonej przez wybuch gazu

Już jutro pierwsi mieszkańcy zniszczonej kamienicy w Bytomiu będą mogli wrócić do swoich lokali. Przypomnijmy: w sobotę w budynku przy ul. Katowickiej doszło do eksplozji - najprawdopodobniej gazu z sieci. Zginęła 39-letnia kobieta i jej dwie kilkuletnie córki.

Obecnie 6 z 18 mieszkań nie nadaje się do zamieszkania. - Do pozostałych mieszkańcy będą mogli wrócić jutro, czyli we wtorek - informuje Elżbieta Kwiecińska - powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Bytomiu:

Mieszkańcy zniszczonej kamienicy mogą liczyć na pomoc od miasta. W pobliskim technikum został uruchomiony punkt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Lokatorzy mogą tam złożyć wniosek o jednorazową wypłatę 2 tysięcy złotych. W tej chwili z takiej pomocy skorzystało już 12 rodzin. Co mówią poszkodowani?

O pomocy mówi też Mariusz Wołosz - prezydent Bytomia:

Bytom: pierwsi mieszkańcy wrócą we wtorek do kamienicy zniszczonej przez wybuch gazu   W tym rejonie miał miejsce wybuch gazu w Bytomiu Agata Nurek / Radio eM

Dodajmy, że bytomska inspektor zleciła zarządcom przegląd instalacji gazowej we wszystkich budynkach na terenie miasta. Przyczynę sobotniego wybuchu bada Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama