107,6 FM

Zamiast szukać eksluzywnego wypoczynku, spróbujcie tego

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11,28

Mt 11, 28-30

Jezus przemówił tymi słowami:

«Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie».

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11,28

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Bóg w relacji z człowiekiem używa niewielu słów. I na tym polega miłość, nie trzeba wiele mówić, by druga strona zrozumiała wszystko. Do tego zrozumienia jest jednak potrzebna przestrzeń, w której będziemy chcieli usłyszeć Słowo. Najlepszą przestrzenią jest kaplica adoracji. Dzisiejsze zaproszenie Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy” tak można odczytać. Wszyscy mogą przyjść do kaplicy, z największymi problemami świata, z największymi problemami życia. To jest przestrzeń, w której my możemy się wygadać, a On nas wysłucha. Nie trzeba szukać ekskluzywnych warunków do wypoczynku, wystarczy raz w tygodniu pójść do kaplicy, do kościoła i w ciszy spróbować znaleźć Jego trzy zdania skierowane do nas. Zachęcam do adoracji. Ona uczy nas nie tylko bycia z Bogiem, ale też z każdym, tak na co dzień.

 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • aquarius5
    18.07.2019 18:45
    Na wsi łatwiej znaleźć ustronne miejsce w przyrodzie, gdzie można oddać sie kontemplacji. Czy to nie to samo, skoro Bóg jest wszędzie?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.