107,6 FM

25-lecie Domu Świętej Rodziny w Wisełce

Cieszący się dużym powodzeniem rekolekcyjny Dom Świętej Rodziny w Wisełce na wyspie Wolin obchodzi właśnie swoje 25-lecie. Prowadzi go Instytut Świecki Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny.

Dom został oficjalnie założony 16 lipca 1994 r. Tego też dnia został poświęcony. W tym samym roku odbył się w nim pierwszy turnus rekolekcji dla 18 rodzin. Obecnie co roku odbywa się tam 5-6 serii rekolekcji wakacyjnych, a zainteresowanie nimi przekracza możliwości gospodarzy. W ciągu roku szkolnego, zwłaszcza w soboty i niedziele, z ośrodka korzystają różne grupy duszpasterskie, zwłaszcza ze Szczecina i okolic.

Powstanie domu oraz prowadzącego go instytutu wiąże się z postacią abp. Kazimierza Majdańskiego. Odpowiadał on w polskim episkopacie za sprawy rodziny, był też organizatorem poświęconego rodzinie synodu biskupów w 1980 r. Zaprzyjaźniony ze św. Janem Pawłem II abp Majdański otrzymał od niego list, w którym papież pisał, że Dom Świętej Rodziny "to jedna z cennych inicjatyw, mająca na celu służyć rodzinom z całej Polski oraz z krajów wschodnich, a także młodzieży akademickiej, przygotowującej się do posługi rodzinie".

"Trzeba, aby takich inicjatyw było jak najwięcej w naszym kraju (...). Winniśmy z rodzinami dzielić wszystko to, co jest ich radością i nadzieją, ale także to, co jest ich troską, niepokojem i cierpieniem" - dodał św. Jan Paweł II.

Program formacyjny rekolekcji w Wisełce obejmuje całe rodziny, od przedszkolaków po osoby najstarsze, z zapewnieniem opieki dla najmłodszych. Dom rozbudowuje się, pojawiają się nowe atrakcyjne place zabaw dla starszych grup wiekowych.

O rekolekcjach i prowadzącej je wspólnocie szerzej pisaliśmy w tekście poniżej:

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama