107,6 FM

Arkadiusz Wojciechowicz: Mimo suszy śląskie lasy są w niezłym stanie

- Mimo suszy śląskie lasy są w niezłym stanie - mówił w Radiu eM Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Arkadiusz Wojciechowicz: Mimo suszy śląskie są w niezłym stanie (10.07.2019).
Radio eM

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach nie ma i na razie nie będzie zakazu wstępu do lasów - powiedział w "Rozmowie poranka" Radia eM dyrektor Arkadiusz Wojciechowicz. Wyjaśnił, że susza wpływa na lasy już od paru lat, wyraźnie osłabione są więc niektóre drzewa, zwłaszcza świerk. Dlatego leśnicy prowadzą w pierwszym rzędzie wycinkę tych słabszych drzew, żeby pozyskać drewno póki jest zdatne do wykorzystania, a jednocześnie by dać więcej miejsca drzewom zdrowszym.

 

Gość Radia eM zaznaczył, że terenów leśnych przybywa, a swoją rolę doskonale pełni Leśny Pas Ochronny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, od którego utworzenia mija w tym roku 50 lat.

Arkadiusz Wojciechowicz wysoko ocenił też stan przedsiębiorstwa, jakim są Lasy Państwowe. Powiedział, że jego finansowa kondycja jest niezagrożona, choć z drugiej strony trzeba radzić sobie z dużą podażą tańszego drewna w Europie, co jest wynikiem zwiększonej wycinki drzew z powodu suszy w sąsiednich krajach.

Lasy Państwowe obchodzą właśnie 95-lecie. 28 czerwca 1924 r. prezydent Stanisław Wojciechowski wydał rozporządzenie o statucie Polskich Lasów Państwowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama