107,6 FM

Defilada w Święto Wojska Polskiego w Katowicach. Znamy trasę

Znamy trasę defilady na Święto Wojska Polskiego. Przypomnijmy, że już w poniedziałek prezydent Andrzej Duda zapowiedział, iż tegoroczne obchody święta odbędą się w Katowicach.

Dziś przebywający na Śląsku minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że defilada...

W defiladzie zaplanowanej na 15 sierpnia ma wziąć udział 2600 żołnierzy i 185 jednostek sprzętu wojskowego. Nad Katowicami przeleci również 60 samolotów.

Ulica Bagienna - al. Roździeńskiego - rondo Generała Ziętka - al. Korfantego i Pętla Słoneczna. Tak będzie wyglądać trasa tegorocznej defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Uroczystość odbędzie się w tym roku w naszym regionie z okazji 100. rocznicy powstań śląskich. Jeden z organizatorów, podpułkownik Grzegorz Gdula, uważa, że jednym z największych wyzwań było wyznaczenie trasy:

Prezydent Katowic Marcin Krupa uspokoił, że - wbrew pojawiającym się pogłoskom - nie będzie konieczności demontażu ekranów dźwiękochłonnych. Nie ucierpi również roślinność usytuowana na trasie defilady. Konieczne będzie jednak przygotowanie dróg:

Wiemy już także, że po przemarszu w okolicy Spodka i w Strefie Kultury odbędzie się piknik wojskowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama