107,6 FM

Śląska Kurator Oświaty o rekrutacji do szkół średnich: liczba miejsc wystarczająca. Uczniowie mogą później kończyć lekcje

- Miejsc nie zabraknie, w najbardziej popularnych szkołach województwa śląskiego nawet podwojono liczbę miejsc - mówi śląska Kurator Oświaty - Urszula Bauer. W nowym roku szkolnym do szkół średnich pójdzie podwójny rocznik - absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

Dla 71 tysięcy absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów przygotowano ponad 91 tysięcy miejsc.  - W większości najbardziej popularnych szkół udało się podwoić liczbę miejsc - zapewnia śląska Kurator Oświaty:

 

V Liceum Ogólnokształcące w w Gliwicach, II LO w Dąbrowie Górniczej, II LO w Rybniku, V LO w Bielsku-Białej, czy II LO w Katowicach - to tylko niektóre bardziej popularne szkoły w regionie, gdzie liczba miejsc - w porównaniu do ubiegłego roku - zwiększyła się dwukrotnie.

Urszula Bauer dodała, że może pojawić się sytuacja, że dzień pracy w szkole zostanie o godzinę, bądź dwie wydłużony. To oznaczałoby, że młodzież później kończyłaby lekcje:

Grzegorz Walotek dyrektor IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu zapewnia, że plan lekcji - w jego szkole - nie ulegnie zmianie (słuchaj więcej: Dyrektor IV LO w Sosnowcu: zwiększyliśmy liczbę miejsc, organizacyjnie sobie poradzimy.

W szkołach nie udało się natomiast zwiększyć liczebności kadry pedagogicznej. 16 lipca zostaną ogłoszone listy uczniów zakwalifikowanych do szkół.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama