107,6 FM

Chorzów: pierwsze w Polsce schronisko dla niechcianych roślin

Porzucone rośliny lub te, na które nie mamy miejsca mogą otrzymać drugi dom. Adopcja roślin - to zjawisko, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Można się z nim spotkać np. w Chorzowie.

Pierwsze w Polsce "schronisko dla niechcianych roślin" założył Witold Szwedkowski z Chorzowa. Kilkunastu wolontariuszy przemierza ulice swoich miast wypatrując porzuconych roślin. Zdjęcie takiej rośliny trafia na facebookowego fanpage`a. Tam też zgłaszają się chętni do adopcji:

Każdy kto chce oddać roślinę również może się zgłosić. Zanim znajdzie się nowy właściciel wolontariusze we własnych mieszkaniach prowadzą tzw. tymczasowe domy adopcyjne. Jak pomysł oceniają mieszkańcy regionu?

Chorzów: pierwsze w Polsce schronisko dla niechcianych roślin   Rośliny w Chorzowie mogą zyskać drugi dom Agata Nurek / Radio eM

Form adopcji jest coraz więcej. Przykładowo w Chorzowie trwa zbiórka roślin, które trafią do miejskiego lokalu dla młodzieży w samym centrum miasta. Więcej informacji w urzędzie miasta.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama