107,6 FM

Chorzów: kierowco zwolnij. Uważaj na jeże!

Kierowco zwolnij. Uważaj na jeże! W Chorzowie pojawiły się dwa nietypowe znaki dla kierowców. Okazuje się, że jeże można spotkać nie tylko podczas wakacyjnych spacerów po lesie, ale także w samym centrum miasta.

Jeże można spotkać nie tylko w lesie, ale także w samym centrum miasta. Niestety często ranne. Z tego powodu w Chorzowie pojawiły się dwa nietypowe znaki - "Kierowco zwolnij. Uważaj na jeże".

Jak podkreślają urzędnicy, znaki to odpowiedź na zgłoszenia mieszkańców, którzy w ostatnim czasie spotykali sporo rannych jeży. O szczegółach mówi Karolina Skórka - rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta:

Eksperci przypominają - jeże to zwierzęta  bardzo ważne dla środowiska, dlatego warto dbać o nie na co dzień. Mieszkańcy regionu często je spotykają:

 

Przypomnijmy - jeśli spotkamy jeża nie należy go dotykać ani zabierać do domu. Jeśli jest ranny należy zadzwonić do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ranne jeże najczęściej trafiają do schroniska w Maciejkowicach lub Pogotowia Leśnego w Mikołowie.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama