107,6 FM

Ruda Śląska-Kochłowice: schrony bojowe do wyburzenia. Pro Fortalicium protestuje

W Rudzie Śląskiej są wyburzane schrony bojowe. W ich miejsce ma powstać centrum logistyczne. Dokładnie chodzi o trzy przedwojenne bunkry w Kochłowicach, należące do obszaru warownego "Śląsk".

Miejski Konserwator Zabytków podkreśla, że teren schronów w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach nigdy nie należał do miasta. Od 2008 roku jest własnością prywatnego inwestora, a schrony od 12 lat nie są objęte ochroną. Miłośnicy historii protestują. Twierdzą, że teren miał potencjał turystyczny. Mówi Adam Lewan ze Stowarzyszenia Pro Fortalicium:

Dodajmy, że inwestor zgodził się na wyremontowanie pozostałych trzech innych schronów i udostępnienie ich mieszkańcom. W miejsce przedwojennych bunkrów należących do obszaru warownego "Śląsk" powstanie centrum logistyczne. Jak podkreśla Miejski Konserwator Zabytków - Łukasz Urbańczyk -  teren od 2008 roku jest własnością prywatnego inwestora, a schrony od 12 lat schronu nie są objęte ochroną konserwatorską:

Na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków proces uzgadniania  całej inwestycji zostanie skontrolowany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama