107,6 FM

Sosnowiec. Referendum strajkowe w Amazonie

Rozpoczęło się referendum strajkowe w Amazonie. W sosnowieckim zakładzie, podobnie jak i w pozostałych w kraju pracownicy są niezadowoleni z jakości pracy i płacy.

Podniesienia stawek godzinowych do 25 zł netto na godzinę, złagodzenia norm wydajnościowych i stabilności zatrudnienia chcą pracownicy Amazona. Takie postulaty przekazano członkom zarządu firmy w Polsce.

Dziś [17.07.19] załoga w Sosnowcu wzięła udział w referendum strajkowym, które jest pokłosiem fiaska rozmów z zarządem firmy - mówi Alfred Bujara z handlowej Solidarności:

Referendum strajkowe jest prowadzone we wszystkich zakładach Amazona w Polsce wspólnie przez dwa związki zawodowe NSZZ Solidarność i Inicjatywę Pracowniczą. Amazon zatrudnia obecnie 14 tys osób.

Amazon poinformował Radio eM, że:  już obecnie oferuje to, o co wnoszą przedstawiciele związków: wysoce konkurencyjne wynagrodzenie od 20 zł brutto/h, atrakcyjny pakiet benefitów, liczne możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy. 

Amazon zachęca też wszystkich, którzy chcą na własne oczy przekonać się jakie warunki pracy stworzyliśmy, do odwiedzenia polskich Centrów Logistyki E-Commerce, wystarczy zapisać się na zwiedzanie na stronie www.zwiedzanieamazon.pl

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama