107,6 FM

Adam Słodowy żyje. Wiadomość o jego śmierci była fałszywa

Fałszywa okazała się rozpowszechniona dziś masowo w polskich mediach (także PAP) informacja o śmierci Adama Słodowego, popularyzatora majsterkowania, znanego z telewizyjnego programu dla młodzieży pt. "Zrób to sam", który emitowany był do 1983 r.

PAP sprostowała swe doniesienia, powołując się na  Macieja Rozbickiego, krewnego Adama Słodowego oraz znajomego rodziny Słodowego Andrzeja Kurka.

Adam Słodowy uczył młodych Polaków jak zrobić coś z niczego. Nakręcił ponad pół tysiąca odcinków swojej audycji. Był także autorem scenariusza do serii filmów animowanych pt. "Pomysłowy Dobromir". Jeszcze stosunkowo niedawno występował w reklamach. Zanim rozpoczął karierę telewizyjną, był oficerem-artylerzystą, wykładowcą Wojskowej Akademii Technicznej. Uzyskał stopień majora LWP.

"Zrób to sam" - Obserwatorium meteorologiczne #1
Castorama Polska

 

« 1 »
 • Shymon
  20.07.2019 06:02
  Tak wygląda dzisiaj tzw. "dziennikarstwo". A Ty, "dziennikarzu" - zasługujesz na to miano? Czy tylko zajmujesz się kopiowaniem, wklejaniem i przeredagowywaniem tekstów? Prawdziwe dziennikarstwo to ciężka praca.
  doceń 8
 • simmarek
  20.07.2019 11:16
  Teraz wypadałoby zidentyfikować źródło fake news'a i przeanalizować oraz poprawić metody weryfikacji wiarygodności podobnych rewelacji. Inaczej do mediów może w przyszłości łatwo przeniknąć dowolne kłamstwo, o wiele groźniejsze w skutkach.
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama