107,6 FM

Młody zabrzanin w drużynie szachowych mistrzów Europy

Jakub Seemann z Zabrza zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Europy w szachach podczas zawodów, które odbyły się w Czechach.

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 7, 11-letni Jakub Seemann, startował w grupie do lat 12 w European Youth Team Chess Championship 2019 - U12 Open w Pardubicach.

Poza nim zespól tworzyli Bartosz Fiszer, Hubert Meers i Jan Klimkowski, a trenerem i kapitanem drużyny był Marcin Krzyżanowski.

Turniej został rozegrany na przestrzeni siedmiu rund. Do ostatniej rundy walka o medale rozgrywała się pomiędzy zespołem Polski, Francji i Węgier. Ostatecznie to jednak zespół Polski o jeden punkt wyprzedził faworyzowany zespół Francji i został Mistrzem Europy.