107,6 FM

Śląski NFZ: radykalnie skróciły się kolejki. Pacjenci krócej czekają na operację zaćmy

Do 10 miesięcy czekają obecnie pacjenci w naszym regionie na zabieg usunięcia zaćmy - poinformował śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

W przypadkach pilnych ten czas to niespełna miesiąc. Fundusz wysyła również wiadomości SMS do pacjentów - z informacją, że mogą skorzystać z zabiegu wcześniej niż początkowo przewidywano. W ubiegłym roku mniej niż 5% pacjentów decydowało się na taką operację za granicą. Mówi Piotr Nowak, pełniący obowiązki dyrektora śląskiego oddziału NFZ:

Piotr Nowak poinformował również, że obecnie co siódmy pacjent nie zgłasza się na wyznaczoną wcześniej operację.

Najnowsze dane co do długości kolejek przedstawił Edward Wylęgała - konsultant wojewódzki w dziedzinie okulistyki:

mówił reporterowi Radia eM - świeżo po zabiegu - jeden z pacjentów Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. NFZ poinformował, że na operowanie zaćmy za granicą decyduje się obecnie 5% pacjentów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama