107,6 FM

Decyzja abp. Rysia ws. ks. Misiaka

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś zwolnił ks. Michała Misiaka z kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa. Nastąpiło to po serii rozmów i skierowaniu przez ks. Michała Misiaka pisma na ręce arcybiskupa. Arcybiskup podkreślił, że miał "na uwadze podjęty przez Księdza (Misiaka) czas pokuty i nawrócenia i złożone przed nim Wyznanie Wiary".

Powyżej publikujemy dokument metropolity łódzkiego. Kliknij, by go powiększyć.

Jak doszło do zaciągnięcia przez ks. Misiaka ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa? Czytaj poniżej:

« 1 »
 • maslankam
  24.07.2019 22:18
  Bogu niech będą dzięki!
  doceń 17
 • wietrzyk11
  25.07.2019 01:14
  Trzeba być naprawdę wspaniałym kapłanem, aby przyjąć chrzest u heretyków, a później zrozumieć, że jest to nie do przyjęcia. To prawdziwy cud. Może największy cud Trzeciego Tysiąclecia.
  doceń 8
 • radziomb
  25.07.2019 13:09
  Super, że to się tak skończyło. Też kiedyś byłem "poza sakramentami" więc potrafię Księdza i innych zrozumieć. Poza tym nie każdy kapłan ma odwagę chodzić w sutannie po ulicy w centrum "oświeconego" miasta, w dzisiejszych czasach. Szacun!
  doceń 4
 • kret
  25.07.2019 15:08
  Nie ustawajmy w modlitwie za kapłanów! Codziennie!ja się modlę!
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama