107,6 FM

Zostań piłkarzem! Czekają m.in. Korona Bargłówka i MKS Lędziny

Chociaż ruszyły już rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy, to jednak wciąż do sezonu przygotowują się pół-amatorskie i amatorskie drużyny z naszego regionu. Wiele klubów szuka piłkarzy - dla wzmocnienia lub uzupełnienia kadry. Zajrzeliśmy do zespołu Korona Bargłówka i do rezerw MKSu Lędziny.

Druga połowa sierpnia - to czas, w którym rozpoczynają się piłkarskie zmagania na najniższych szczeblach rozgrywkowych. Chodzi o A-klasę, B-klasę i C-klasę - odpowiednio siódmy, ósmy i dziewiąty poziom rozgrywek. Tymczasem wiele klubów uzupełnia kadry swoich zespołów i zaprasza chętnych do sprawdzenia swoich sił. Na przykład: rezerwy lędzińskiego MKS-u 30 lipca organizują mecz testowy. Do spróbowania swoich sił zachęca Marcin Majer, klubowy koordynator do spraw młodzieży:

Do grania w piłkę zachęcają również działacze Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Co powinien zrobić przyszły piłkarz? Mówi Stefan Mleczko, prezes Podokręgu Katowice w Śląskim Związku Piłki Nożnej:

Jak przyznał prezes Podokręgu Katowice w Śląskim Związku Piłki Nożnej, w najniższych ligach grają zawodnicy nawet w okolicach pięćdziesiątego roku życia.

Pół-amatorskie i amatorskie drużyny z naszego regionu szukają wzmocnień. Dlaczego warto grać w C-klasie? O tym powiedzieli Radiu eM zawodnicy klubu Korona Bargłówka:

Rozgrywki na najniższych szczeblach rozgrywek w województwie śląskim startują w drugiej połowie sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama