107,6 FM

Katowice: podświetlana lista na przejściu ulicznym. Chodzi o pieszych ze smartfonami

Piesi coraz częściej używają telefonu przechodząc przez pasy - informuje policja. Bezpieczeństwo tzw. smartfonowców mają poprawić nowoczesne rozwiązania, takie jak to wprowadzone w Katowicach.

W Katowicach na krawędzi jednego z przejść dla pieszych w samym centrum miasta zamontowano specjalną podświetlaną listwę. Podobne rozwiązania można spotkać za granicą np. w Niemczech czy Holandii, ale także w Polsce - w Poznaniu, czy Krakowie. Na czym polegają? tłumaczy Marcin Krupa - prezydent Katowic:

Świecąca listwa pojawiła się na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z ulicą Stawową.  Jeśli rozwiązanie się sprawdzi niewykluczone, że podobne pojawią się na innych przejściach w centrum Katowic.

W Sosnowcu na pasach pojawiły się napisy patrz w lewo, patrz w prawo. Mieszkańcy i kierowcy mają swoje opinie:

Dodajmy, że kierowcy, którzy korzystają z telefonu podczas jazdy mogą otrzymać mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Za używanie telefonu na przejściu dla pieszych obecnie kary nie ma.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama