107,6 FM

24.07.2019 | Komunia, która gładzi grzechy

Komunia Święta gładzi grzechy lekkie - wyjaśniał ks. Grzegorz Strzelczyk. W programie także o tym jak słowa Chrystusa "to jest Ciało moje" rozumieli uczniowie, o gromadzeniu się na sprawowaniu Wieczerzy Pańskiej przez pierwszych chrześcijan i o teologii Eucharystii.

24.07.2019 | Komunia, która gładzi grzechy  

Po co Chrystus ustanowił Eucharystię? Do czego przygotowuje nas spożywanie Ciała Pana i picie Jego Krwi? Co to znaczy sprawować Wieczerzę Pańską niegodnie?

Ewangelia św. Jana, List św. Pawła do Koryntian, Dzieje Apostolskie... - czytamy i łączymy świadectwa nowotestamentalne mówiące o sakramencie Eucharystii.

Eucharystia jest pokarmem codzienności - wyjaśnia ks. Strzelczyk i zachęca by karmić się nią pamiętając, że tylko grzech ciężki nie pozwala nam przyjmować Komunii Świętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór  

„Boski wieczór” to letnia propozycja Radia eM. Dobre lektury, nie tylko o wierze i Panu Bogu, w każdy poniedziałek poleca Dominika Szczawińska.

We wtorki Kasia Widera odsłoni przed Wami Kościół młodych.

W środy na wakacyjny magazyn Credo zaprasza Dominika Szczawińska.

Jeśli chcecie poznać receptę na szczęśliwy związek małżeński, włączcie radioodbiornik w czwartek. O pięknie relacji damsko-męskich opowie ks. Marek Dziewięcki.

Programy