107,6 FM

Jan Szczęśniewski: Mamy szansę zawalczyć z niedożywieniem

- Dzięki ustawie mamy szansę zawalczyć z niedożywieniem - mówi Jan Szczęśniewski, prezes Śląskiego Banku Żywności.

Jan Szczęśniewski: mamy szansę zawalczyć z niedożywieniem
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o przyjętej przez Sejm ustawie o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Zakłada ona, że sklepy o powierzchni powyżej 250 m kw powinny przekazywać organizacjom pozarządowym żywność przed upływem daty ważności. W przeciwnym razie grożą im kary. Przeciw takim zapisom protestują przedsiębiorcy, m.in. Polska Izba Handlu.

- Niepotrzebnie się martwią tymi przepisami. Bardziej powinni martwić się tym, by trafiać w potrzeby swoich klientów. Wtedy żywności przekazanej organizacjom pozarządowym nie musi być wcale tak dużo - mówił Jan Szczęśniewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama