107,6 FM

Stanowisko kurii w sprawie wpisów ks. Sławomira Marka

Proboszcz parafii w Stanowicach otrzymał polecenie wycofania wpisów i zawieszenia dalszej działalności na Twitterze.

Treść komunikatu Świdnickiej Kurii Biskupiej:

"W dniu 25 lipca br. Ksiądz Sławomir Marek otrzymał polecenie wycofania wpisów i zawieszenia dalszej działalności na Twitterze.

Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że wszystkich duchownych diecezji świdnickiej obowiązuje zachowywanie nauki Kościoła Katolickiego wyrażonej w nauczaniu Papieża Franciszka, dokumentach Kościoła Powszechnego oraz Konferencji Episkopatu Polski".

Dwa dni wcześniej, 23 lipca, kuria zamieściła komunikat następującej treści:

"W związku z wypowiedziami na Twitterze ks. Sławomira Marka w dniu 21 lipca 2019 - ks. Sławomir Marek został wezwany do Świdnickiej Kurii Biskupiej w trybie pilnym. O podjętych decyzjach zostanie także poinformowana opinia publiczna".

Sprawa dotyczy wpisu duchownego z 21 lipca. W odniesieniu do wydarzeń w Białymstoku ks. Sławomir napisał: "Nie zgodzę się z ekscelencją ks. abp. Gądeckim i rzecznikiem episkopatu. Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem, ale to inna historia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Melchi
  26.07.2019 15:54
  "Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców? On odpowiedział: "Ten, który okazał mu miłosierdzie". Jezus mu rzekł: "Idź i ty czyń podobnie!" Łk 10, 36-37 - mój brat, siostra, bliźni to ten co potrzebuje naszej pomocy, nie zbójcy, bluźniercy czy inni źli ludzie. Zgadzam się, że niepokoi mnie takie podejście kurii świdnickiej. Oczywiście nie mamy być zbójcami bijąc kogokolwiek nawet pogan (którzy nie rozumieją swej tragicznej sytuacji), ani ich w jakikolwiek sposób wspierać lub pochwalać, lecz określenie jasne i przejrzyste kto jest naszym bratem, siostrą czy bliźnim mówi wyżej zacytowana odpowiedź Pana Jezusa z ewangelii św.Łukasza - to ten co potrzebuje naszej pomocy i chce ją przyjąć, a nie ten co Cię opluwa, sieje zgorszenie i chce cie zniszczyć. Takie moje przemyślenie
  doceń 11
 • Shymon
  26.07.2019 16:50
  Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką - ktoś, kto krzyżuje Chrystusa grzechem wołającym o pomstę do nieba jest moim bratem czy siostrą? Mamy być wobec nieprzyjaciół miłosierni i chcieć ich dobra i naszym obowiązkiem jest sprzeciw wobec ideologii LGBT - to jest prawdziwa miłość - chcieć ich nawrócenia i życia wiecznego dla nich, a nie tolerowanie.
  doceń 15
 • Atimeres
  26.07.2019 21:45
  Pierwsi chrześcijanie nie chwytali za kamienie, ale umieli rozróżnić, kogo nazywać bratem, a komu poskąpić tego tytułu.
  doceń 9
 • krut00
  28.07.2019 19:30
  Widzę że Gość.pl energicznie kasuje merytoryczne wpisy. Szkoda że państwo nie potraficie się do nich jakoś spokojnie odnieść. Metoda wyciszania dyskusji publicznej działała jeszcze do czasów wynalazku Gutenberga, potem już nie. Dziś, w dobie internetu, wypada jasno precyzować tak cele, jak i metody działania. Zamykanie ust współwyznawcom czy też spychanie ich do roli biernych słuchaczy jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama