107,6 FM

Toszecki Jarmark Jakubowy po raz pierwszy

Będzie można zobaczyć nową albergę i poczęstować się hiszpańską paellą.

W niedzielę, 28 lipca, w parafii w Toszku organizowany jest I Jarmark Jakubowy.

– Głównym punktem programu będzie poświęcenie nowej albergi – miejsca odpoczynku dla pielgrzymów wyruszających na szlak św. Jakuba. Jest to efekt idei, jaka pojawiła się wraz z odnowionym zainteresowaniem Camino, którą po długim okresie starań i wytężonej pracy udało nam się zrealizować. Kolejnym naszym celem jest rozpropagowanie idei drogi św. Jakuba w naszej parafii oraz diecezji – informują organizatorzy.

Jarmark odbywa się pod hasłem „Hiszpania w Toszku”, jako że grób św. Jakuba, dokąd zmierzają pielgrzymi z różnych krajów, znajduje się w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Pierwszym punktem programu jest rajd rowerowy od 11.00 na trasie Łączki (Wilkowiczki) – Toszek (kościół). W południe w kościele sprawowana będzie Eucharystia, a po niej nastąpi poświęcenie albergi.

Później przewidziane jest gotowanie na żywo i poczęstunek z patelni. Serwowana będzie hiszpańska paella (czyt.: paeja) – potrwa na bazie ryżu. Jej nazwa pochodzi od specjalnej patelni z dwoma uchwytami. To ulubione danie Hiszpanów i wizytówka kulinarna tego kraju. O 14.30 rozpocznie się gra miejska – Małe Toszeckie Camino, a od 15.00 do 16.00 odbędą się występy artystyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama