107,6 FM

Tychy: błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Wcześniej suma odpustowa w parafii św. Krzysztofa przejdź do galerii

Kierowcy i motocykliści z regionu zjechali się w niedzielę do Tychów. W tamtejszej parafii świętego Krzysztofa odbył się odpust ku czci patrona kierowców.

Proboszcz, ksiądz Zenon Ryzner przyznał, że wstawiennictwo świętego Krzysztofa jest szczególnie przydatne w czasach, w których w samych Tychach jeździ niemal 100 tysięcy pojazdów:

Sumie odpustowej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski. Wskazywał on w homilii, że również za kierownicą trzeba być chrześcijaninem. Bo: "kto zna Chrystusa - zachowuje ostrożność na drodze":

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski powiedział Radiu eM, że pomoc świętego Krzysztofa jest wielce przydatna. Kierowcy muszą jednak pamiętać o zachowaniu przepisów ruchu drogowego:

Po sumie – zgodnie z wieloletnią tradycją - biskup pobłogosławił kierowców i ich pojazdy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama