107,6 FM

Klienci! Najpierw paragon, potem zapłata. Państwowa Inspekcja Handlowa w Katowicach przypomina o zmianie przepisów

Uwaga klienci i sprzedawcy! Paragon powinien być wydany jeszcze przed zapłatą. Przepisy zmieniły się już dwa miesiące temu, ale mało kto o tym wie lub nie pamięta.

Paragon na wagę 500 zł? Taka kara czeka sprzedawców, którzy najpierw pobiorą należność, a dopiero potem dadzą nam rachunek. Nowe przepisy zmieniają znaną nam ze sklepów kolejność. Wszystko po to by uszczelnić system podatkowy, ale też by wykluczyć oszustwa - mówi Grażyna Tykwińska z Państwowej Inspekcji Handlowej w Katowicach:

Wydanie paragonu wcześniej ma przynieść dwie korzyści. Sprzedawca nie będzie unikał wydania rachunku, a klient za nim zapłaci za towar będzie mógł sprawdzić, czy wszystko się zgadza.

Sprzedawcy szybko powinni wyrobić sobie nawyk wcześniejszego wydawania paragonów, bo za zwłokę grozi kara od 300 do 500 zł. Problem w tym, że klienci rachunków z reguły nie biorą:

Państwowa Inspekcja Handlowej w Katowicach alarmuje - że to wielki błąd. Paragon to dowód, że sprzedawca jest uczciwy i płaci podatki, a także kwit niezbędny do reklamacji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama