107,6 FM

Mosbacher ws. wiz: Po stronie Polski i USA jest ogromna wola współpracy w tym zakresie

Ustalenia między Polską a USA dotyczące bezpieczeństwa i podpisanie stosownych umów jest konieczne, aby Polska mogła wejść do programu ruchu bezwizowego - podkreśliła w środę ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

"Ustalenia między PL a USA dot. bezpieczeństwa i podpisanie stosownych umów jest konieczne, aby Polska mogła wejść do programu ruchu bezwizowego. Zarówno po stronie PL jak i USA jest ogromna wola współpracy w tym zakresie. Dziękuję Elizabeth Neumann i Minister @elzbietawitek" - napisała Mosbacher na Twitterze.

Mosbacher nawiązała w ten sposób do środowego spotkania Elizabeth Neumann z Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA z szefową resortu sprawa wewnętrznych Elżbietą Witek. Spotkanie dotyczyło kontynuacji współpracy rządów USA i Polski nad wprowadzeniem Polski do programu ruchu bezwizowego.

Ambasador USA w poniedziałek, w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" zapewniła, że wizy zostaną zniesione do 2019 r. Mosbacher powiedziała wtedy: "do końca roku fiskalnego, tj. do września 2019 r., wymagania dotyczące zniesienia wiz będą spełnione i będziemy w stanie nominować Polskę do programu Visa Waiver". "Przypominam jednak, że proces wdrożeniowy trwa od trzech do sześciu miesięcy. Dotrzymam zatem mojej obietnicy, ponieważ cała reszta, nawet jeśli zakończy się w 2020 r., będzie tylko biurokratyczną formalnością" - mówiła.

« 1 »
  • wietrzyk11
    31.07.2019 23:51
    Ta ogromna wola współpracy w sprawie wiz będzie niechybnie rosła w ciągu następnych stu lat.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama